• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
Domů Obce Aktuality Komunitní plánování v Suchohrdlech - pro děti a s dětmi

Komunitní plánování v Suchohrdlech - pro děti a s dětmi

411611_350269744994869_79509285_o

Od začátku letošního roku pracujeme s místními dětmi na společném projektu, který by měl zajistit místo pro setkávání dětí ve věku 10-18 let. Takové místo totiž v naší obci velmi chybí. Několik úvodních setkání proběhlo v lednu v místním Clubu, kde se sešlo cca 20 dětí. Pomocí brainstormingu si děti navrhly a označily, o co by byl největší zájem. Mezi jejich nápady byly např. bazén, klubovna, tábořiště či inline dráha. Potom proběhla další setkání s cca 10 dětmi, která dala jejich nápadu konkrétnější vizi, a výsledkem je netradiční bikepark.

Jeho součástí bude altán, zastíněný stromy, které si děti sami vysadí. Dále tábořiště a plocha na jízdu v délce 33x8 metrů se třemi najíždějícími prvky pro bike i inline. Pokusili jsme se u MMR zažádat o dotace ve výši 400 tis. Kč za spoluúčasti obce. Tato dotace nám byla přislíbena a proto se my i děti těšíme na brzkou realizaci nápadu.

Obec nám vyšla vstříc a dala nám k dispozici pozemek, který sousedí s místním fotbalovým hřištěm. Tím pádem bude v Suchohrdlech utvořen v jedné části obce krásný areál, jehož součástí je dětské hřiště, fotbalové hřiště, hasičská nádrž na koupání, výše zmíněný bikepark. Dále uvažujeme o tom, že bychom zde realizovali i víceúčelové hřiště či odpočívací park pro seniory. Mojí představou však je, aby si senioři sami vytvořili vizi, jak by chtěli, aby tento park pro ně vypadal (a samozřejmě zda o něj mají vůbec zájem…). Případně přispěli jiným nápadem.

To je má vize do příštího roku a hromada společné práce. Nezbývá než doufat, že zájem a nadšení místních lidí (nejen dětí) jim vydrží i při dalších aktivitách jak zvelebit naši obec a zpříjemnit si bydlení na venkově společným setkáváním.

Eva Jarošová
Koordinátorka Komunitní školy při ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi, o. s.