• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
Domů Obce Aktuality Budování rozvojové strategie v obci Starý Jičín komunitně

Budování rozvojové strategie v obci Starý Jičín komunitně

1110_TWGW_VKŠ2011_008Obec Starý Jičín je kontaktním místem NSVKŠ pro Moravskoslezský kraj. V obci, která je samotná tvořena dalšími osmi místními částmi působí tři roky Komunitní škola Starý Jičín o.s. Ta v současné době pořádá pět dlouhodobých a další dva krátkodobé kurzy, které v současné době navštěvuje cca 80 lidí.

Obci Starý Jičín však dosud chybí kvalitní obecní strategie, která by byla schopna pokrýt všechny aspekty rozvoje a rozkvětu vesnice jako celku, se všemi aspekty stavebními, kulturními, školskými a samozřejmě také s aspekty lidských zdrojů.

Ve čtvrtek 19.1.2012 se tedy uskutečnila první velmi významná pracovní schůzka strategického týmu obce Starý Jičín. Členy strategického týmu byli ustanoveni zástupci jednotlivých obcí, lidé ve svých vesnicích aktivní, kteří přinášejí nové nápady  a také kritické podněty, zároveň také lidé, kteří se angažují v místní komunitě v práci s mládeží, v různých spolcích, či organizacích. V týmu mají samozřejmě své zastoupení také podnikatelé a zastupitelé obce. Členy týmu se stali také starosta a místostarosta obce.

Tým si stanovil pravidla své práce a prošel nutné první kroky k vytvoření SWOT analýzy. O dalších krocích při tvorbě Komunitní rozvojové strategie obce Starý Jičín, Vás budeme na těchto stránkách dále informovat.

Mgr. Jiří Adamec

Vedoucí KŠ Starý Jičín o.s.