• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
Domů Komunitní školy Aktuality Zajímavé setkání KŠ Bohdíkov a soutěže „Vesnice roku 2013“ v Olomouckém kraji

Zajímavé setkání KŠ Bohdíkov a soutěže „Vesnice roku 2013“ v Olomouckém kraji

43658[2]Letos poprvé jsme v Bohdíkově našli odvahu přihlásit se do soutěže „Vesnice roku“. Pan starosta i zastupitelstvo za sebou mají pořádný kus práce, docela to u nás žije a je čím se pochlubit, třeba i štěstí bude přát. Moc jsme netušili, co vše bude následovat, ale chtěli jsme alespoň získat zkušenosti.

V sestaveném týmu jsme zpracovali písemný i obrazový materiál o Bohdíkovu a připravili scénář 90 minutové prezentace pro hodnotící komisi, ve které nechyběl blok věnovaný činnosti naší základní a komunitní školy. Komisi jsme předvedli krátké živé ukázky z několika zájmových aktivit a dali nahlédnout do našeho komunitního života.

Obrovským a příjemným překvapením se pro nás později stala informace o získání Bílé stuhy za práci s mládeží. Na slavnostním předávání stuhy ve vítězné vesnici Hradčany na Přerovsku jsme zažili překvapení další. S oceněním souvisí ještě finanční odměna ve výši 300 000 Kč, kterou lze čerpat formou projektu. A protože projekt samozřejmě připravený máme, už se těšíme na krásnou školní zahradu, přírodní učebnu a venkovní tělocvičnu i na nové možnosti, které se otevřou pro fungování Komunitní školy v Bohdíkově.

Mgr. Alena Vokurková, předsedkyně KŠ Bohdíkov