• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
Domů Komunitní školy Aktuality Kurzem anglického jazyka pro začátečníky zahájila Komunitní škola České Heřmanice svoji činnost

Kurzem anglického jazyka pro začátečníky zahájila Komunitní škola České Heřmanice svoji činnost

Budova školy s kostelemVe čtvrtek 25. září 2014 se uskutečnila 0. hodina pro zájemce o Kurz anglického jazyka pro „dospělé“ začátečníky v místní škole, která je současně sídlem Komunitní školy České Heřmanice. Sešlo se 8 adeptů. O týden později nastoupilo ke studiu již 9 vážných zájemců (mezi nimi i já). Na angličtinu budeme docházet pravidelně každý čtvrtek až do května příštího roku a absolvujeme celkem 34 lekcí po dvou vyučovacích hodinách. Sešla se dobrá parta nadšenců a i díky lektorce Bc. Andree Hanušové nás angličtina baví a také si užijeme spoustu „anglické“ legrace.

Naše komunitní škola byla sice založena na konci minulého roku, ale až teď se nám podařilo aktivovat občany ke vzdělávání. Předcházely tomu různé články v místním periodiku „Heřmánek“, letáky do poštovních schránek a workshop při Velikonoční výstavě.

Po jazykovém kurzu jsme se zapojili do projektu „Další vzdělávání venkovského obyvatelstva v Ústeckém, Moravskoslezkém a Pardubickém kraji“, který byl podpořen Evropským sociálním fondem v ČR, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Operačním programem Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Začínáme 21.10.2014 a prozatím máme naplánováno 24 kurzů po čtyřech vyučovacích hodinách. Obsahem kurzů bude základní počítačová dovednost, právní vzdělávání, finanční a spotřebitelská gramotnost.

V budoucnu plánujeme kurzy zaměřené na manuální zručnost a kreativitu – pletení z papíru, vytvoření svého adventního věnce, vánoční dekorace a háčkování.

Již moc se těšíme na „účastníky“ všech kurzů, protože naší prioritou je dostupné vzdělávání občanů na venkově, které posiluje místní komunitu.   

Více na www.ks.ceskehermanice.cz

Pavel Eliáš – starosta obce České Heřmanice a člen rady Komunitní školy České Heřmanice