• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
Domů Síť Aktivity Příklady dobré praxe z Horního Pomoraví

Příklady dobré praxe z Horního Pomoraví

DSC00256 (800x600)Pro účastníky projektu „Literacy round European Rural Regions“ připravili v regionu Horní Pomoraví workshop nabitý příklady dobré praxe. Účastníky projektu ze šesti evropských zemí přivítali ve středu 5.března zástupci obce Bohdíkov a místní akční skupiny (MAS) Horní Pomoraví na obecním úřadě, kde proběhla prezentace aktivit MAS, které podporují rozvoj spolupráce na venkově a komunitního života v regionu vůbec a především projektu, zaměřeného na dlouhodobé vzdělávání starostů a zástupců obcí s názvem „Žijící obce“.

Projekt byl již v době své realizace jedinečný tím, že napomohl starostům lépe řídit obec, být efektivnější ve své práci i úspěšnější nejen ve veřejném, ale i soukromém životě. I v rámci exkurze byl projekt zdrojem inspirace, vzhledem ke skutečnosti, že posluchači budou sami nositeli obdobných vzdělávacích aktivit na venkově a představitelé obcí jsou i pro ně zajímavou cílovou skupinou.

Dalšími navštívenými místy byly komunitní školy v regionu Horní Pomoraví. V Bohdíkově představila komunitní škola své fungování, včetně ukázek aktivit pro děti, mládež a dospělé, ale také své plány na vybudování přírodní komunitní zahrady.  Své aktivity prezentovala také škola v Hrabové, která se může pochlubit také spoluprací s místní akční skupinou, v rámci níž vybudovala přírodní učebnu financovanou z programu Leader.

Anna Bartošová