• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
Domů Síť Aktivity O CLLD v MAS Šluknovsko

O CLLD v MAS Šluknovsko

P1180488Také v MAS Šluknovsko proběhl seminář NS VKŠ, kterého se zúčastnili převážně starostové z obcí v působnosti MAS.  Ačkoliv starostů byla mezi přítomnými převaha, byli tu i podnikatelé a zástupci neziskových organizací. Účastníci se zajímali zprvu zejména o zdroje a množství peněz, které budou díky CLLD v regionu k dispozici, později však aktivně přemýšleli, jak efektivně zapojit do komunitně vedeného místního rozvoje místní obyvatele a jak tento proces využít v maximální možné míře pro rozvoj regionu.


Tento odlehlý region se potýká s mnoha problémy, chudobou i sociálním vyloučením. V práci s místními komunitami vidí tedy šanci k většímu rozvoji. Společně jsme přemýšleli, jak zdolat pasivitu lidí, jak lidi nezklamat, jak společně plánovat i ekonomický rozvoj regionu. Vedle metod a postupů využívaných Národní sítí venkovských komunitních škol se zástupci MAS i území MAS seznámili i s metodami využívanými v jiných zemích, kde metody komunitně vedeného místního rozvoje aplikují úspěšně již řadu let.

Ačkoliv venku hřálo sluníčko většina účastníků vydržela až do konce šestihodinového semináře a odnášela si i řadu materiálů z produkce NS VKŠ.

Z. Guthová