• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.

Zářijové semináře v kurzech pro rozvoj venkova

1 P90585841Ve dnech 5.-6. září 2013 proběhl v Borech pátý seminář kurzu pro organizátory partnerství a komunitního vzdělávání ve vsích. Následoval ve dnech 10.-11. září dvoudenní modul v rámci kurzu pro tvůrce politik na místní úrovni. Kurzy se konají v rámci projektu „Evropská venkovská síť pro komunitní vzdělávání na podporu místní ekonomiky“.


Budoucí organizátoři komunitního rozvoje se zabývali tématem projektů a programů pro rozvoj venkovských obcí. Ve výrazně prakticky zaměřeném modulu se dozvěděli o návrhu projektů metodou LogFrame, stejně jako o řízení projektů. Také si sami vyzkoušeli návrh projektu v týmu. Příště se účastníci kurzu sejdou ve dnech 21.-22. října 2013. Na šestém semináři se budou věnovat metodám pro mobilizaci a motivaci lidí ve venkovských obcích.

Seminář v rámci kurzu pro tvůrce politik na místní úrovni se nesl ve znamení nápadů na probouzení lidí na vesnicích, jejich zapojování do rozvoje obcí a zajišťování rovných příležitostí různých cílových skupin v rozvoji. Na semináři vystoupil specialista na rovné příležitosti s praktickými návrhy. Účastníci kurzu se znovu sejdou 9.-10. října. Předposlední prezenční modul povede zástupce partnera projektu z Lotyšska.

logo oplzz
Projekt s reg. č. CZ.1.04/5.1.01/77.00044 „Evropská venkovská síť pro komunitní vzdělávání na podporu místní ekonomiky“ je financovaný z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.