• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
Domů Projekty Ukončené Venkovská síť dalšího vzdělávání na Vysočině s využitím VKŠ 2010

Reg. č.: CZ.1.07/3.2.09/02.0021

Realizace projektu: leden 2011 - prosinec 2013

Manažer projektu: Ing. Mgr. Marcela Slavíková

E-mail: ma.slavikova@gmail.com

Tři roky trvající projekt řeší rozběh dalšího vzdělávání pro udržitelný rozvoj na venkově Vysočiny s využitím venkovských komunitních škol (VKŠ). Partnery projektu jsou MAS Podhorácko a Obec Bory. Hlavním cílem projektu je vytvořit venkovskou síť pro další vzdělávání lidí ve věku 16-64let, vyvinout a prakticky ověřit moduly pro jejich vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje a připravit kompetentní poradce a koordinátory pro udržitelné fungování tohoto vzdělávacího systému. K tomuto cíli připravuje modulové programy pro vzdělávání poradců a organizátorů DV a s jejich využitím obě profese školí. Vytváří základní portfolio vzdělávacích modulů pro účastníky dalšího vzdělávání a ty pilotně ověřuje. Moduly jsou vzájemně kombinovatelné v kurzech VKŠ pro zvyšování zaměstnatelnosti a zahrnují distanční vzdělávání typu rapid learning. Projekt připravuje a rozbíhá síť pro další vzdělávání s využitím ověřených evropských zkušeností jako základ udržitelného systému zaměřeného na vzdělávání pro konkurenceschopnost občanů venkova Vysočiny.

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz

PC030032 (800x530)

Projekt „Venkovská síť dalšího vzdělávání na Vysočině s využitím venkovských komunitních škol 2010“ bude úspěšně zrealizován

Projekt „Venkovská síť dalšího vzdělávání na Vysočině s využitím VKŠ 2010“ se chýlí ke svému závěru tříleté realizace. Za uplynulé měsíce a dny se ovšem uskutečnila řada důležitých a zajímavých aktivit. Na přelomu října a listopadu proběhla týdenní exkurze do Belgie a Holandska. Účastníci exkurze z řad poradců a organizátorů dalšího vzdělávání se v zahraničí inspirovali novými možnostmi, nápady a také příklady dobré praxe v oblasti celoživotního učení.

DSC00046

V projektu Venkovská síť dalšího vzdělávání na Vysočině začínají školení

Již ve středu a ve čtvrtek 24. a 25. dubna začíná v Borech kurz Poradců dalšího vzdělávání. Celý kurz obsahuje 160 vyučovacích hodin. Bude rozdělen na dvě části. První část – prezenční - bude formou čtyř dvoudenních bloků (80 hodin), druhá část bude probíhat formou e-learningových kurzů (80 hodin).

Organizatori 3

Vzdělávací kurzy v Kraji Vysočina

Jste z Vysočiny a máte chuť se vzdělávat v oblasti rozvoje venkova a dalšího vzdělávání? Pokud je Vaše odpověď ano, pak se zúčastněte kurzů, které jsou hrazeny z projektu "Venkovská síť dalšího vzdělávání na Vysočině s využitím VKŠ 2010" a nabízejí různorodá témata, která jinde zaručeně nenajdete.

Organizatori 3

Prezenční část kurzu Organizátor dalšího vzdělávání je za námi

V květnu se po delší odmlce konal další blok kurzu na téma „Zakládání, využívání a sdílení vzdělávacích a komunitních kapacit venkova pro další vzdělávání“. Nejdříve bylo identifikováno prostředí venkova a jeho sociálně ekonomická situace.

1810_ODV_1_BORY_059

Kurz Organizátor dalšího vzdělávání

Kurz Organizátor dalšího vzdělávání, realizovaný od října 2011 v rámci projektu "Venkovská síť dalšího vzdělávání na Vysočině s využitím VKŠ 2010", je určen pro manažery a pracovníky MAS a pracovníky venkovských a vzdělávacích organizací a venkovských komunitních škol. Vyškolení organizátoři by měli být schopni zajistit podmínky pro start komunitní školy nebo jiného venkovského vzdělávacího centra.