• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
Domů Projekty Ukončené Pojďme se učit v naší komunitní škole!

Reg. č.: CZ.1.07/3.1.00/37.0093

Realizace projektu: červenec 2012 – říjen 2013

Manažerka projektu: Mgr. Jana Procházková

Email: j.procja@seznam.cz

V tomto přes rok trvajícím projektu spolupracuje NSVKŠ s šesti partnery – Komunitní škola Bory, Komunitní škola Švihov, Komunitní škola Krok za krokem, Komunitní škola Rosice, Komunitní škola Starý Jičín, Komunitní škola TRNKA. Cílem projektu je rozšířit občanské vzdělávání ve venkovských komunitních školách a ukázat cestu dalším zájemcům z venkova. Venkovské komunitní školy pro celoživotní učení jsou zakládány zdola z vůle komunit ve vesnicích, kde je významně ztížena dostupnost dalšího vzdělávání dospělých.  První klíčová aktivita vyvine portfolio vzdělávacích modulů ve 4 oblastech. Ty využívají efektivní formy a metody vzdělávání dospělých jako hra, action learning, učení při práci, dramatická metoda (hraní rolí), část z nich je distančních ve formě rapid learningu. Nově vyvinuté moduly jsou v další aktivitě použity v kurzech šesti partnerů- VKŠ na území 5 krajů ČR. Pro stimulaci zájmu o další občanské vzdělávání na venkově je uspořádán festival nejen v obcích partnerů, ale za spolupráce partnerů a nositele i v dalších 6 obcích s existující VKŠ. Před závěrem projektu partneři uspořádají ve svých vesnicích Dny učících se obcí. Pro propagaci občanského vzdělávání slouží plošná reklamní kampaň v poslední klíčové aktivitě.

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz

ada

Den učící se obce aneb Obecní hry bez hranic

V sobotu 24. 8.2013 se pod záštitou Komunitní školy Starý Jičín o. s., Sk Janovice a Obecního úřadu na Starém Jičíně uskutečnily historicky první Obecní hry bez hranic. Tato akce byla uskutečněna jako jedna z aktivit projektu „Pojďme se učit v naší komunitní škole!“ (CZ.1.07/3.1.00/37.0093), jehož partnerem je právě Komunitní škola Starý Jičín. V rámci tohoto projektu se uskutečnilo v minulém školním roce několik kurzů a také Festival obce Starý Jičín.

shrnuti

Shrnutí do regionálních novin

Komunitní škola Rosice, o. s. realizovala jako partner projekt „Pojďme se učit v naší komunitní škole“, který byl podpořen dotací z Evropského sociálního fondu z OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Nositelem tohoto projektu byla Národní síť venkovských komunitních škol se sídlem v Borech (kraj Vysočina). Partnery projektu byly venkovské komunitní školy z Borů, Kněžic (obě kraj Vysočina), Švihova (Plzeňský kraj), Starého Jičína (Moravskoslezský kraj), Újezdu (Zlínský kraj) a Rosic.

divadlo1

Komunitní škola Rosice zrealizovala již poslední kurz na téma „Pojďme hrát divadlo na vsi“

Na dvoudenní kurz „Pojďme hrát divadlo na vsi“ jsme si pronajali nově vybudovaný krásný divadelní prostor v Základní škole Chroustovice. Zúčastnilo se celkem čtrnáct zájemců a lektor pan Jiří Adamec nám připravil dvě naprosto úžasná odpoledne. Kurz proběhl v rámci projektu OP VK "Pojďme se učit v naší komunitní škole!", reg. č. CZ.1.07/3.1.00/37.0093.


1

Komunitní škola Rosice, o. s., zrealizovala další vzdělávací kurz na téma Využívejme místní produkty

Tentokrát vzdělávání neprobíhalo na Základní škole Rosice, ale přímo na statku manželů Lechnýřových v obci Lozice a to z těch důvodů, že si vystavěli venkovní pec na chleba a kurzisté měli možnost sami si upéct chléb a k tomu využít krásný prostor místní sýrárny pro výrobu kozích sýrů. Kurz probíhal ve dvou pětihodinových blocích, z nichž první byl zaměřen právě na výrobu sýrů a druhý na pečení chleba.

DSC00083

Pozvánka do Starého Jičína, Okříšek a do Borů na putovní Festival „Sousedé, pojďme do školy!“

Komunitní škola Starý Jičín Vás přivítá již v neděli 17. března 2013 na další části putovního festivalu. Přijďte a seznamte se na tomto jedinečném veletrhu občanského vzdělávání s aktivitami komunitních škol včetně živých ukázek a výstav stejně jako byla tato možnost také 8. března 2013 v Bartošovicích. Máte možnost se zde zapojit do živě představovaného kurzu v komunitní škole a na „vlastní kůži“ si zkusit jaké to je se opět vzdělávat či se něčemu novému přiučit. Nikde nechybí ani vtipná dramatická skeč nastudovaná dobrovolníky.