• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
Domů Projekty Ukončené Pojďme se učit v naší komunitní škole! Komunitní škola Rosice zrealizovala již poslední kurz na téma „Pojďme hrát divadlo na vsi“

Komunitní škola Rosice zrealizovala již poslední kurz na téma „Pojďme hrát divadlo na vsi“

divadlo1Na dvoudenní kurz „Pojďme hrát divadlo na vsi“ jsme si pronajali nově vybudovaný krásný divadelní prostor v Základní škole Chroustovice. Zúčastnilo se celkem čtrnáct zájemců a lektor pan Jiří Adamec nám připravil dvě naprosto úžasná odpoledne. Kurz proběhl v rámci projektu OP VK "Pojďme se učit v naší komunitní škole!", reg. č. CZ.1.07/3.1.00/37.0093.


Po oba dny panovala mezi kurzisty velmi uvolněná nálada. Získali jsme nejen mnoho teoretických znalostí, ale i praktických zkušeností, např. rozdílnost při čtení neznámého textu, kdy se soustředíme na bezchybnost a při čtení známého textu se soustředíme na přednes a výraz. Dále jsme pracovali s jedním textem a četli jej několika způsoby, např. hospodským, jako moderátoři a jako básnický přednes. Vyzkoušeli jsme si také scénickou improvizaci jednotlivců a týmovou. Seznámili jsme se s pravidly scénáře a zkusili si jednoduchý scénář napsat. Nechyběla ani píseň zaměřená na jazykolam, při které jsme si málem polámali jazyky. Při naší divadelní práci jsme využívali  interiér školy i plener, kde jsme podle upravených scénářů ve skupinách nastudovali a zahráli tři pohádky - O Smolíčkovi, O perníkové chaloupce a  O hloupém Honzovi.

Po celou dobu kurzu nás „pronásledovala“ kamera a zaznamenávala všechny naše aktivity. Na závěr jsme si přehrávali jednotlivé záběry, diskutovali o nich a hledali silná a slabá místa. Především však jsme se u nich strašně nasmáli a došli k závěru, že se musí uskutečnit další pokračování, na které se všichni předem už moc těšíme.

Ludmila Kociánová          

předseda a koordinátor Komunitní školy Rosice, o. s.

OPVK hor zakladni logolink RGB cz