• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
P5156485

Pár postřehů z Irska

Irsko je nádherný ostrov a kdo chce pochopit význam slova ZELENÁ, rozhodně by jej měl navštívit. Překvapí vás zde mnoho věcí: Například byste zde asi nečekali palmy. A přesto rostou mnoha lidem u vstupních dveří do domů. Vzhledem k průměrné roční teplotě se jim zde daří poměrně dobře. V Irsku prší prakticky stále, ale také je zde stále sluníčko. Protimluv? Jen částečně. V zásadě je tu modrá obloha, ale asi tak pět až desetkrát denně se od moře přižene černý mrak, několik minut či desítek minut prší a vzápětí se opět objeví modrá obloha. A s ní duha. Tady můžete vidět nádherné duhy!

článek 1

Komunitní škola podporuje důležitost rodičovských kompetencí

Svět rodiny je světem vztahů. Nelze jej srovnávat se světem profesním, kde se oceňuje hlavně výkon. A přesto svět rodiny a svět profesní spolu úzce souvisí. Je jenom škoda, že jak zaměstnavatelé, tak mnohdy ženy samotné nevidí souvislost mezi prací pro rodinu a prací profesní, nedoceňují přínos rodičovství pro osobní růst. Často se setkáváme s iniciativami, nabízející ženám způsoby, jak „přežít“ fázi intenzivního rodičovství tak, aby tzv. „zanechala co nejmenší škody“.

vyroba_svicek_kos

Komunitní škola Rosice, o. s. - aneb Kde je zakopaný pes

I když se setkáváme s názorem, že bydlení/žití na venkově se v oblasti občanské vybavenosti srovnává s venkovem, není tomu tak. Není úmyslem vyjmenovávat a porovnávat rozdíly, neboť jsou mnohé pochopitelné a vyplývají z charakteru obcí, složení obyvatel, bydlení, možností apod.

1110_TWGW_VKŠ2011_016

Mnohdy člověka řídí náhoda

Na podzim roku 2010 jsem se na semináři v Borech potkala s panem starostou ze Švihova Vaškem Petrusem. Dlouho jsme zkoumali, jestli nejsme příbuzní - a nejsme. A když už jsme tak rozprávěli, povídal mi s nadšením o nové akci u nich ve Švihově, a to Virtuální univerzitě třetího věku.