• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
čl2

Komunitní práce na projektu „ Máme také nožičky, které budou rády chodit do školičky“ v Suchohrdlech u Miroslavi

Ve výše zmíněném projektu místní děti a rodiče navrhli pro obec, školu, školku (hlavně sami pro sebe) jak nejvíce přispět k bezpečnějšímu a zdravějšímu způsobu dopravování nejen dětí do prostor místní Základní a Mateřské školy.  Děti a mládež se přímo zapojí do zvelebování naší obce, do budování prostředí v okolí školy, školky. Bezpečné přecházení bude využito nejen školou a školkou, ale rovněž Mateřským centrem Duhový Tulipánek a seniory, navštěvující Virtuální univerzitu třetího věku. Obojí sídlí v prostorách místní Základní školy.

DSC_1250

Komunitní obec Bory – stále se zde něco děje

V obci Bory funguje výborně řada spolků, škola, komunitní škola, ale i několikrát oceněná knihovna. Co se dělo v Borech v poslední době? Byla toho velká řada, proto vybírám jen tři pro mne nejzajímavější akce.

411611_350269744994869_79509285_o

Komunitní plánování v Suchohrdlech - pro děti a s dětmi

Od začátku letošního roku pracujeme s místními dětmi na společném projektu, který by měl zajistit místo pro setkávání dětí ve věku 10-18 let. Takové místo totiž v naší obci velmi chybí. Několik úvodních setkání proběhlo v lednu v místním Clubu, kde se sešlo cca 20 dětí. Pomocí brainstormingu si děti navrhly a označily, o co by byl největší zájem. Mezi jejich nápady byly např. bazén, klubovna, tábořiště či inline dráha. Potom proběhla další setkání s cca 10 dětmi, která dala jejich nápadu konkrétnější vizi, a výsledkem je netradiční bikepark.

ferovasnidane

Férová snídaně v Borech

PŘIJĎTE S NÁMI POSNÍDAT!  Dne 12. 5. 2012 slavíme Světový den pro fair trade férovou snídani. V Borech můžete posnídat také a to v 9:00 hodin před obecním úřadem.  Už pět let se v České republice slaví Světový den fair trade, svátek připadající na druhou květnovou sobotu. Minulý rok se Férové snídaně zúčastnilo 2 500 lidí ve 41 městech České republiky. Překonáme to letos? Záleží to i na vás!

P4260029d

Závěrečná konference projektu Transfer know-how

Ve dnech 25.-26. dubna 2012 proběhla závěrečná konference projektu Transfer know-how a budování mezisektorového partnerství v obcích. Konference se konala v hotelu Devět skal u Sněžného na Vysočině.  Této akce se zúčastnili obecní koordinátoři vyškolení v projektu, zahraniční partneři z Walesu a Polska, účastníci Studie připravenosti obcí a další zájemci nejen o rozvoj venkova.