• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
Domů Komunitní školy
Budova školy s kostelem

Kurzem anglického jazyka pro začátečníky zahájila Komunitní škola České Heřmanice svoji činnost

Ve čtvrtek 25. září 2014 se uskutečnila 0. hodina pro zájemce o Kurz anglického jazyka pro „dospělé“ začátečníky v místní škole, která je současně sídlem Komunitní školy České Heřmanice. Sešlo se 8 adeptů. O týden později nastoupilo ke studiu již 9 vážných zájemců (mezi nimi i já). Na angličtinu budeme docházet pravidelně každý čtvrtek až do května příštího roku a absolvujeme celkem 34 lekcí po dvou vyučovacích hodinách. Sešla se dobrá parta nadšenců a i díky lektorce Bc. Andree Hanušové nás angličtina baví a také si užijeme spoustu „anglické“ legrace.

angličtina pokročily 1

VKŠ Borovany - dvouletá činnost

V roce 2011 byla zahájena činnost komunitní školy v Borovanech. Po dvou letech existence VKŠ Borovany nabízí deset jazykových kurzů (čeština, němčina, angličtina, italština – různé úrovně), VU3V (virtuální univerzitu třetího věku). Kurz účetnictví a patchworku. Kromě těchto semestrálních kurzů pořádáme také jednorázové kurzy (šití zipových tašek, Vojtova metoda, údržba zahrady), osvětové přednášky pro veřejnost, připravujeme kurzy pro finanční gramotnost.

picbory

Pozvánka na Dny učících se obcí

Přijměte pozvání na akci, kterou pro Vás připravila Komunitní škola Bory v rámci projektu Pojďme se učit v naší komunitní škole. Věříme, že si z bohatého programu vyberete a těšíme se na Vaši hojnou účast. Celé znění pozvánky najdete po rozkliknutí článku.

43658[2]

Zajímavé setkání KŠ Bohdíkov a soutěže „Vesnice roku 2013“ v Olomouckém kraji

Letos poprvé jsme v Bohdíkově našli odvahu přihlásit se do soutěže „Vesnice roku“. Pan starosta i zastupitelstvo za sebou mají pořádný kus práce, docela to u nás žije a je čím se pochlubit, třeba i štěstí bude přát. Moc jsme netušili, co vše bude následovat, ale chtěli jsme alespoň získat zkušenosti.

P2231319

1. ples Komunitní školy Bohdíkov

Na počátku byl nápad, který nejdřív vypadal pro 7 výkonných členů naší KŠ velmi nereálně. Jenže komunitní škola je o komunitě a komunikaci, a tak jsme to zkusili. Další vývoj nás příjemně překvapil. Dala se dohromady parta více než 20 lidí, kteří ples poctivě připravili a potom jednoduše uspořádali.