• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
1402 Grundtvig WS 016

Evropský workshop Grundtvig na výbornou

Od 28. února do 9. března uspořádala Národní síť venkovských komunitních škol ve Svratce ve stejnojmenném hotelu zatím nejvýznamnější mezinárodní vzdělávací akci ve své devítileté historii – workshop v programu Grundtvig věnovaný gramotnosti dospělých ve venkovské Evropě a činnosti vesnických koordinátorů na poli vzdělávání dospělých. Společné desetidenní dílny nazvané „Gramotnost v evropských venkovských regionech“, která probíhala v angličtině, se zúčastnilo celkem 17 zájemců ze 7 evropských zemí.

1103_ok4_zaz2_036

Prohlédněte si katalog kurzů NSVKŠ!

Žijete na venkově a chcete si rozšířit znalosti a schopnosti v různých oblastech? Prohlédněte si katalog vzdělávacích kurzů a modulů Národní sítě venkovských komunitních škol! Naleznete v něm kurzy profesní i zájmové, roční i denní, prezenční i e-learningové, zaměřené na různá témata od rozvoje osobnosti po včelařství. V rámci každého kurzu je vedle témat a metod popsána cílová skupina účastníků i kontaktní osoba, na kterou se můžete obracet v případě zájmu nebo jakýchkoli dotazů.

Katalog kurzů a modulů NSVKŠ


Nevidíte dokument? Stáhnout pdf
O22025-zivy_Betlem_25_12_2011

Činnost obecní koordinátorky ve Vysokých Studnicích

Chtěla bych pro zajímavost nastínit svoji činnost odstartovanou absolvováním školením místních koordinátorů.

1105_ok4_komunikace_005

Již 65 obecních koordinátorů z pěti akreditovaných kurzů

Čtyři roky po zahájení vývoje kurzu Obecní koordinátor CŽV, který vznikl v Borech v rámci stejnojmenného projektu v Operačním programu Rozvoj lidských zdrojů, zájem o profesi koordinátora i o kurz roste na celém území ČR. Obecní koordinátor může pomoci zejména venkovským obcím a městysům do 4000 obyvatel s dáváním lidí dohromady a jejich zapojováním do rozvojových činností. Zájem o novou profesi narůstá i díky tomu, že některé obce, v nichž koordinátoři začali pracovat, přímo rozkvetly…