• Registrace
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
SAM 1049 (1024x768)

24. školní pouť v Bohdíkově

V pátek 27. června 2014 se u nás v Bohdíkově uskutečnila 24. Školní pouť, kterou byl slavnostně ukončen školní rok 2013/14. Akci společnými silami zajišťovaly základní a mateřská škola, komunitní škola, obecní úřad a hudební škola Yamaha. Jednalo se o společnou prezentaci výsledků celoroční práce předškolních a školních dětí, přehlídku mnoha aktivit komunitní školy a ukázky zajímavých koníčků spousty dalších hostů a dobrovolníků.

P1180488

O CLLD v MAS Šluknovsko

Také v MAS Šluknovsko proběhl seminář NS VKŠ, kterého se zúčastnili převážně starostové z obcí v působnosti MAS.  Ačkoliv starostů byla mezi přítomnými převaha, byli tu i podnikatelé a zástupci neziskových organizací. Účastníci se zajímali zprvu zejména o zdroje a množství peněz, které budou díky CLLD v regionu k dispozici, později však aktivně přemýšleli, jak efektivně zapojit do komunitně vedeného místního rozvoje místní obyvatele a jak tento proces využít v maximální možné míře pro rozvoj regionu.


CLLD 2

Komunitně vedený místní rozvoj a role MAS!

NS VKŠ připravila pro místní akční skupiny a aktivní lidi z jejich regionů seminář, který přibližuje systém a metody „komunitně vedeného místního rozvoje“ zdola. Ačkoliv se toto sousloví zejména v komunitě místních akčních skupin poslední dobou skloňuje čím dál častěji, jeho skutečná aplikace do každodenní praxe není mnohým příliš jasná. Toto sousloví: komunitně vedený místní rozvoj, anglicky Community Lead Local Development je často vyjadřováno prostou zkratkou CLLD a je prezentováno především jako způsob přerozdělování peněz z různých evropských fondů do malých regionů (mikroregion) právě prostřednictvím místních akčních skupin.

1403 Seminar CLLD MAS Pomalsi 027

Startují semináře k CLLD v MAS

Národní síť venkovských komunitních škol odstartovala v minulém týdnu cyklus seminářů ke komunitně vedenému místnímu rozvoji (CLLD) ve vesnicích na půdě vybraných místních akčních skupin (MAS) napříč Českou republikou. První seminář 25. 3. v Prostředních Svincích v MAS Pomalší na jihu Čech účastníky výrazně oslovil a ukázal jim, jak prakticky nový instrument  pro rozvoj využít.

DSC00256 (800x600)

Příklady dobré praxe z Horního Pomoraví

Pro účastníky projektu „Literacy round European Rural Regions“ připravili v regionu Horní Pomoraví workshop nabitý příklady dobré praxe. Účastníky projektu ze šesti evropských zemí přivítali ve středu 5.března zástupci obce Bohdíkov a místní akční skupiny (MAS) Horní Pomoraví na obecním úřadě, kde proběhla prezentace aktivit MAS, které podporují rozvoj spolupráce na venkově a komunitního života v regionu vůbec a především projektu, zaměřeného na dlouhodobé vzdělávání starostů a zástupců obcí s názvem „Žijící obce“.